نکته 23: راه حل هایی برای عکاسی ضد نور

بستن


نکته 23: راه حل هایی برای عکاسی ضد نور

 

همان طور که در دروس قبل خواندید، استفاده از فلاش راه حل برای ثبت موضوع هایی است که دارای نور پشت هستند، اما این تنها راه حل نیست.

روش های گوناگونی برای برخورد با صحنه های ضد نور وجود دارد از جمله، به جای این که با آن به عنوان یک گرفتار برخورد و در راه برطرف نمودن آن تلاش کنید بهتر است با آن به عنوان یک موقعیت مثبت کنار بیائید و برای این سازش پنج روش به شرح زیر به شما توصیه می کنم:

*استفاده از یک رفلکتور (یا در حقیقت یک فلاش) برای پر کردن چهرۀ موضوع از رو به رو

* برخورد با موضوع اساساً به عنوان یک موضوع ضد نور

* در هنگام نورسنجی مقداری دیافراگم را در حدو 2/1  1 دیافراگم بازتر از آن چه نورسنج می گوید تنظیم کنید در این صورت نگران انعکاسات مختلف و روشن تر شدن زمینۀ پشتی نباشید. این روش گاهی بهتر از روش های دیگر نتیجه می دهد، البته بستگی به میزان فزونی نور زمینۀ پشتی هم دارد.

*در نرم افزار مبدل RAW یادر مراحل پردازش به صورت دیجیتال سایه ها را روشن کنید.

*استفاده از روش نوردهی های مختلف یک موضوع و به کارگیری روش ترکیبی blending و HDR (نکتۀ 77).

نکته 23: راه حل هایی برای عکاسی ضد نور

حتی اگر اشکالات موجود در پس زمینه، معنایی دارند و ممکن است که جالب باشند، اما اجازه دهید که همۀ آنها ضد نور شوند بنابراین طوری نوردهی کنید که رنگ ها سایه های پررنگی ایجاد کنند.

 

نکته 23: راه حل هایی برای عکاسی ضد نور2

این دو عکس از روی نگاتیو اسکن شده اند و با استفاده از Shadow/High light نرم افزار فتوشاپ مراحل ویرایش روی آن صورت گرفته تا جزئیات تصویر بیشتر نمایان شود.

 

نکته 23: راه حل هایی برای عکاسی ضد نور3

با استفاده از یک رفلکتور پارچه ای نقره ای تاشو سایه های روی گوی های کوچک اثر هنرمند ژاپنی Yukako Shibata با وجود بازتاب نور خورشید تأمین شد.

مقسم

پی نوشت: لازم به ذکر است، علت پایین بودن کیفیت تصاویر به دلیل اسکن شدن عکس ها می باشد.

ورود کاربر

آمار سایت

آمار سایت

تعداد اعضای سایت

شما هم به ما بپیوندید.

عضویت رایگان است.

عضویت در سایت