نکته 32: لطافت در کم رنگی

بستن


لطافت در کم رنگی

 

رنگ های تند جایگاه خاص خود را در عکاسی دارند، امّا در مقابل رنگ های ملایم هم وجود دارند. بنابراین انتخاب هر یک از این ها تنها شیوه و سبک انتخابی عکاس است. اگرچه جست و جو هنوز برای یافتن ترکیب های دو، و شاید سه رنگ متضاد ادامه دارد، اما صحنه های ملایم مانند این تصاویر با اجتناب از رنگ های اصلی، استفاده از نورپردازی کلی ملایم، و اشباع رنگ کمتر نسبت به صفحه قبل تأثیرگذاری خود را دارند. در ضمن حذف بیش از اندازه اشباع (Saturation) رنگ، به هر حال، باعث ایجاد رنگ های کم رنگ و کدر می شود، اما سایه های ملایم باید خلطوص رنگ ها را هم حفظ کنند.

امتیاز عکاسی با رنگ های ملایم این است که بیننده را به درک همراه با ملایمت و آرامش از عکس تشویق می کند. در این عکس ها رنگ های واقعی بیشتر جذاب هستند، زیار نسبت به رنگ های اصلی و رنگ های مکمل کمتر شناخته شده اند، بنابراین فرصت های زیادی برای کشف ارتباطات میان این رنگ ها وجود دارد. دانستن این نکات درک بیشتری به بیننده می دهد، به شرط این که عکس توجه بیننده را جلب کند، بنابراین تأثیرآخر می تواند ارزشمندتر باشد.

نکته 32: لطافت در کم رنگی

یک کارآموز گیشا یا مایکو در یکی از مسرهای کیوتو قدم میزند.

رنگ های جذاب این عکس همانند عکس دیگر این صفحه است،

هر چند این دو عکس به هم شباهتی ندارند.

 

نکته 32: لطافت در کم رنگی2

 هنر Nouveau در نمای یک کافه قدیمی در شهر پاریس، ارتباط سه گانه میان رنگ های ملایم، با تغییر نور منعکس شده جالب تر به نظر می آید.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

ورود کاربر

RSS مطالب

آمار سایت

آمار سایت

تعداد اعضای سایت

شما هم به ما بپیوندید.

عضویت رایگان است.

عضویت در سایت