نکته 35: تنظیمات شخصی دوربین

بستن


تنظیمات شخصی دوربین

 

با هر دوربین مدل جدید SLR دیجیتال که وارد بازار می شود، یک قابلیت به توانایی های آن افزوده می شود، و این به معنای انتخاب های بیشتر در مسیر کاربردی آن است. این انتخاب ها شامل حالت های فوکوس، اندازه گیری مقدار نوردهی، رنگ و غیره است. ا زمانی که انتخاب درست باشد، نتیجه چشم گیر است، به ویژه زمانی که دیدگاه عکاسی واقعاً عکس گرفتن باشد نه کار بی معنی کردن.

فوکوس یک مثال مناسب است. امروزه تکنیک های بسیار پیچیدۀ اتوماتیک وجود دارد که شامل تشخیص صحنه (توانایی تشخیص و شناسایی سر و شانه های فرد و حتی لبخند زدن شخص و قفل شدن فوکوس به صورت اتوماتیک بر آن) و همچنین ردیاب فوکوس (focus tracking)، که موضوع را دنبال می کند تا وقتی فوکوس دوربین روی آن قفل شود. اگر شما عکاس ورزشی هستید، توجه به این مسأله، مهم و بی اندازه راه گشااست. اما اگر بیشتر وقت خود را به عکاسی از منظره می پردازید، تنها اسباب دردسر شما می شود.

یک روش معقول به منظور پرهیز از جست و جو در منوهای مفصل دوربین و قاعدتاً اتلاف وقت، این است که بنا به کاربرد و نیز زمینۀ کاری، بخشی از تنظیمات مورد نیاز مکرر را در بانک های خاص مصرف کننده ذخیره کره و هر بار که در شرایط مشابه واقع شدید، فقط کافی است آن بانک را احضار و بر دوربین اعمال کنید. البته بقیۀ امکانات منوها نیز همچنان در اختیار شماست.

تنظیمات شخصی دوربین

بانک تنظیمات دلخواه بخشی است که شما می توانید در آن تنظیمات شخصی و مهم خود را برای دسترسی سریع تر داشته باشید.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

ورود کاربر

RSS مطالب

آمار سایت

آمار سایت

تعداد اعضای سایت

شما هم به ما بپیوندید.

عضویت رایگان است.

عضویت در سایت