نکته 68: اتصال عکسها به هم- ویژگی دیجیتال

بستن


اتصال عکسها به هم- ویژگی دیجیتال

 

من همیشه نسبت به فناوری واین که خلاصۀ کلام الهام بخش خلاقیت باشد، مشکوک بودم. زیرا به نظر من اغلب بازی با ترفندهای مختلف است، اما چسباندن عکس ها به شویۀ دیجیتال یک استثنا به حساب می اید. فناوری، در سال های اخیر به شکل چشم گیری پیشرفت کرده است، اما گاهی مفهوم در این میان فنا شده است، بنابراین تعریف چسباندن دیجیتال عکس ها این است: هم پوشانی چند عکس به صورت یک دست و ایجاد یک عکس با نمایی بزرگ تر.

تا قبل از پیدایش فناوری دیجیتال در عکاسی فتوشیمی این کار به درستی و دقیق ممکن نبود، اما نرم افزارهای ویژۀ چسباندن عکس ها کار را بسیار آسان کردند. در این روش امکان خلاقیت دو چندان شده، به طوری که امکان ساختن پانوراما تا 360 درجه و ایجاد عکس های بسیار بزرگ با تفکیک پذیری بالا امکان پذیر شده است. عکس ها در ابعاد بزرگ تنها یک امکان فنی ساده نیست، بلکه اجازه می دهد تا بیننده تجربه ای متفاوت از عکس های چاپ شده داشته باشد، و جالب آن که تأثیر بسیاری بر عکاسی هنری داشته است. تعدادی از عکاسان هنری به این فناوری برای خلق عکس های بزرگ با تمام جزئیات کاملآً وابسته هستند.


 

از میان مجموعه نسبتاً زیاد فریمها، که به کمک چرخش دوربین عکاسی شده است، 8 فریم برای ایجاد یک عکس پانوراما از آتلیه هنرمند چینی Shao Fan انتخاب شد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

ورود کاربر

RSS مطالب

آمار سایت

آمار سایت

تعداد اعضای سایت

شما هم به ما بپیوندید.

عضویت رایگان است.

عضویت در سایت