نکته 76: نوردهی های ترکیبی در عکاسی

بستن


نوردهی های ترکیبی در عکاسی

 

به این قسمت خود دقت کنید. پیش بینی من این است که روش های بهتر و بیشتری برای ترکیب کردن مجموعه عکس هایی با نوردهی های مختلف بهمراه افزایش دامنۀ پذیرش کل تصویر به وجود می آید. اصل اولیه روشن و آشکار است، اما تکنیک و انجام کار اغلب چنین نیست. مثلاً یک مجموعه عکس با نوردهی های مختلف وقتی کنار هم قرار گرفتند، یکی تاریکتر، دیگری روشن تر است- ولی نرم افزار، بهترین بخش های هرتصویر را با هم ترکیب می کند. بنابراین در یک توالی از چندین نوردهی، بخش هایی که به خوبی نوردهی شده اند با یکدیگر ترکیب می شوند. این شیوه با استفاده از نرم افزارهای مختلفی انجام می شود.

Photomatix یک نرم افزار اختصاصی برای این کار و همچنین HDR هست. در فتوشاپ، با انتخاب Stack Mode دو حالت Mean و Median ایجاد می شود، که محدودترند، اما باز هم مفید هستند. با این انتخاب قابل دسترس، شاید بهتر آن است که بدون دردسر با آن ها کار کنید و ببینید کدام بهتر است به جای اینکه خود را غرق در تکنیک های الگوریتم ها کنید.


سالن اصلی ساختمان Western union در نیویورک یک فضای داخلی مشکل برای عکاسیاست. زیرا وفاداری به نورپردازی اصلی فضا و بازتابهای آن مهم بود، و همچنین امکان افزودن نورهای دیگر برای عکاسی وجود نداشت، به طوری که این مسدۀه همه موارد را تحت الشعاع قرار داد. در مقابل، چهار نوردهی مختلف، با فاصله 2 دیافراگم از یکدیگر، از 3/1 ثانیه تا 13 ثانیه انجام شد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

ورود کاربر

RSS مطالب

آمار سایت

آمار سایت

تعداد اعضای سایت

شما هم به ما بپیوندید.

عضویت رایگان است.

عضویت در سایت