نکته 82: حذف افراد در صحنه های پر رفت و آمد

بستن


حذف افراد در صحنه های پر رفت و آمد

 

 هر موضوع متحرک ناخواسته در صحنه را می توان با روش سادۀ عکاسی چند فریم در یک زمان حذف کرد. کاربرد معمول این روش حذف افراد از یک صحنه است، و روش به کارگیری آن مانند روش حذف نویز است. تا زمانی که در عکس ها حرکت وجود داشته باشد، بخش های ثابت تصویر به عنوان یک بخش مشترک و بی تحرک توسط فیلتر Median در نرم افزار تلقی می شود و مابقی عملیات را انجام می دهد، همان گونه که قبلاً شرح داده شد Median یک فیلتر معدل گی است که عناصر مشترک در عکس های پیاپی را شناسایی و انتخاب می کند.در این نمونه پس زمینه ثابت و مشترک در تمامی عکس هاست.


در 5 فریم عکاسی شده این مجسمه همواره قسمت هایی از آن توسط آدم ها پوشیده شده اما اینقسمت ها متفاوت هستند و هنر فیلتر این است که از مجموع عکس ها، عکس کامل مجسمه را بازسازی می کند. زیرا هر بار بخش بدون آدم آن را به قسمت های ثابت قبلی اضافه می کند.

 

در فتوشاپ، ابتدا پنج تصویر گرفته شده در یک Stack قرار می گیرد، سپس ردیف می شود(aligned) و در کنار هم قرار می گیرند، و در آخر Median Stack Mode روی آنها اجرا می شود.

Median Mode متغییرها را که همان بازدید کنندگان هستند حذف می کند. به خاطر autoalignment یا چیدمان اتوماتیک به منظور قرار دادن دقیق عکس ها روی هم در مواقعی که با دوربین روی دست عکاسی شده، کمی عکس ها را بالا و پائین می کند و در نتیجه عکسنهایی باید قدری Crop شود.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

ورود کاربر

RSS مطالب

آمار سایت

آمار سایت

تعداد اعضای سایت

شما هم به ما بپیوندید.

عضویت رایگان است.

عضویت در سایت