نکته 84: فیلم بسازید

بستن


فیلم بسازید

 

نرم افزارهایی برای ترکیب کردن فریم های عکاسی شده و تبدیل آن هابه فیلم قابل دست رس و گوناگون هستند. اگر صحنه ای دارید که تغییرات در آن بسیار آرام است، یا حرکت دوربین آهسته انجام می شود، عکاسی یک مرحله در هر بار، با استفاده از time lapse درتوالی عکس ها این مجموعه می تواند به یک فیلم با کیفیت بالا تبدیل شود. در ضمن یک دوربین 10 مگاپیکسلی یک تصور در حدود 2500× 3000 پیکسل تولید می کند که بیش از رزولوشن یک تصویر تلویزیونی تمام HD است. زیرا رزولوشن یک فریم تمام HD معادل 1080×1920 پیکسل است. به ویژه اگر شما با فرمت RAW عکاسی کرده باشید و پردازش به دقت انجام شده باشد، کیفیت تصویر، می تواند جالب باشد. تمام آن چه نیاز دارید، صبر و بردباری، یک سه پایه، و صحنه ای که بتوانید آن را پیش بینی کنید که با گذشت زمان ترکیب بندی تغییر کرده و بخش های صحنه حرکت می کند.

احتمالات در این مسیر بی پایان است.مثال آورده شده در این جا نمای شب از منظرۀ مهتاب و شهر است.

ساده ترین تکنیک استفاده از یک ساعت است و این که تنها دکمۀ شاتر را با یک تناوب ثابت بفشارید. بعضی از دوربینها، دارای وضعیت time- lapse هستند، که مانند یک تایمر قابل تنظیم عمل می کند. همچنین دیدن عکس ها در دوربین هزینه ای نداردو به کار بردن نرم افزار تخصصی ای که در کامپیوتر خود دارید هم مفید است.برای مثال نرم افزار – Adobe phot 6 Elements shop (برای Windows) امکانی با نام «Flipbook» را برای ترکیب کردن، نمایش و ذخیره کردن عکس های چند گانه فراهم کرده و همچنین نرم افزار رایگان مانند Monkey Jam و «نرم افزار اشتراکی» مانند Frame Thief با قیمت اشتراک 40 دلار موجود هستند. با یک جست و جو در اینترنت برای نرم افزارهای متوقف سازی حرکت «StopMion» می توانید انتخاب های مقرون به صرفه و مفیدی را پیدا کنید.


 

                  نمای شب بر فراز شهر قدیمی Yunnanese از Lijang نور ماه مانند یک نورافکن بر شهر تابیده بود. در ابتدا برای اندازه گیری زاویۀ پائین رفتن ظاهری ماه، چند فریم با فاصله های زمانی 5 دقیقه عکس گرفتم. این کادر بندی شامل تعیین نقطه ای فرضی در خط آسمان بود جایی که ماه در نهایت در آن نقطه قرار میگ رفت. تقریباً 100 فریم در زمان نیم ساعت گرفته شد، با فواصل زمانی 20 ثانیه، شروع چند دقیقه قبل از نمایان شدن ماه در بالای کادر بود، و در پایان آخرین فریم ماه کاملاً ناپدید شد.

با استفاده از نرم افزار Frame Thief روی یک سیستم Apple Mac فریم ها با یکدیگر ترکیب شدندو با نرم افزار نمایش فیلم quickTime به نمایش درآمدند.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

ورود کاربر

RSS مطالب

آمار سایت

آمار سایت

تعداد اعضای سایت

شما هم به ما بپیوندید.

عضویت رایگان است.

عضویت در سایت