نکته 92: دوربین روی دست یا دوربین قفل شده

بستن


دوربین روی دست یا دوربین قفل شده

 

دو روش کاملاً متمایز و متفاوت برای عکاسی در نور کم وجود دارد، که هر کدام برای خود روش ها و ابزار ویژه مناسب با موضوع را دارند. اولی روش دوربین روی دست است، روشی که به صورت معمول در زمانی که نور مناسب است انجام می شود، و دیگری قرار دادن دوربین روی سه پایه و قفل کردن آن. به دلیل این که تجهیزات متفاوت است، به ویژه وقتی شما از سه پایه استفاده می کنید یا گاهی هم به کار نمی برید، قبل از خروج از خانه یا محل کار تصمیم بگیرید که در یک عکاسی شبانه یا مشابه آن کدام روش را انتخاب میکنید.


این عکس مثالی از عکاسی شب بدون نویز و واضح در تمام قسمت هاست به استثنای چراغ های اتومبیل های در حال رفت و آمد که آن هم قابل اغماض است. خیابانی در شانگهای که با لنز فاصلۀ کانونی بلند efl250 میلی متر روی سه پایه عکاسی شد.

 

عکاسی شب با دوربین روی دست که موضوع متفاوت نشان داده می شود،

شبی در بانکوک گروه اورژانس، با انتظاراتی متفاوت از تصویر در خصوص کیفیت و نویز.

بعضی از دوربین ها امکان تنظیم خودکار حساسیت را دارند. در این حالت می توانید محدوده های ابتدا و انتهای این تغییر حساسیت را به دوربین اعلام کنید. بدین ترتیب هنگامی که میزان نور اندک است و دوربین در وضعیت روی دست است، به عوض این که سرعت شاتر پائین بیاید، حساسیت به طور خودکار افزایش پیدا میکند و از لرزش دست جلوگیری می شود.

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

ورود کاربر

RSS مطالب

آمار سایت

آمار سایت

تعداد اعضای سایت

شما هم به ما بپیوندید.

عضویت رایگان است.

عضویت در سایت