نکته 93: نویز به اندازۀ تصویر بستگی دارد

بستن


نویز به اندازۀ تصویر بستگی دارد

 

این کاملاً واضح است، اما بستگی تام به تصمیم گیری پیشاپیش شما نسبت به اندازۀ چاپ عکس دارد. به دلیل این که نویز یک خطای دیجیتالاست و یا حداقل انحرافی در پیکسل محسوب می شود، وقتی عکس بزرگ شود، کاملاً دیده می شود. نویز در یک عکس چاپ شده در قطع دو صفحه ای یک مجله کاملاً دیده می شود، در حالی که اگر همان عکس را در قطع یک چهارم صفحه چاپ کنید، اصلاً نویزی در کار نخواهد بود.

همان طور که قبلاً گفته شد، سنسورهای بزرگ مانند آنچه در back های دیجیتال استفاده می شود، تفکیک بهتری نسبت به سنسورهای SLR دارند و بنابراین با یک حساسیت واحد و اندازه بزرگ نمایی، نویز کمتری نسبت به SLR ها نشان می دهند. عمل دیگری که می تواند برای چاپ های بزرگ کمک کند، عکاسی پانوراما است (فصل 6). عکاسان حرفه ای معمولاً برای دست یابی به چاپ های غول آسا از این تکنیک درخشان استفاه می کنند.

این عکس ها در یک قایق صیادی با حساسیت ISO100 و با اندک کمکی از یک فلاش نصب شده بر روی دوربین، عکاسی شده. همان طور که می بینید در قسمت های ساده مانند صورت صیادان نویز فراوان وجود دارد اما اگر در یک اندازه کوچک چاپ شود، این نویزها چندان به چشم نمی آید.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

ورود کاربر

RSS مطالب

آمار سایت

آمار سایت

تعداد اعضای سایت

شما هم به ما بپیوندید.

عضویت رایگان است.

عضویت در سایت