کاربرد سه پایه در عکاسی

بستن


کاربرد سه پایه در عکاسی

 

اگر فردي كه براي عكاسي از سه پايه استفاده مي كند ، در حاليكه مي تواند اين عكس را بدون سه پايه بگيرد ، بدانيد كه او يك عكاس حرفه اي است.

براي موضوع هاي عكسي ثابت و مشخص سه پايه بسيار مفيد است.مشكلي كه در استفاده از سه پايه وجود دارد ، بزرگ و حجيم بودن آن است و حمل آن باعث دردسر مي شود.

براي عكاسان ديجيتال يك خبر خوب وجود دارد و آن اينست كه سه پايه هاي جديدي كه به بازار آمده است ، كوچك و كم حجم و سبك است و مي توانيد آن را در جيب خود بگذاريد.

سرگرمی با عكسهاي تأخيری

با داشتن سه پايه مي توانيد از يك خاصيت ديگر دوربين خود استفاده كنيد و آن گرفتن عكس بعد يك تأخير زماني است كه آنرا در دوربين هاي ديجيتال با « Self timer » نشان مي دهند.اين تأخير زماني 10 ثانيه فرصت مي دهد تا يك مشكل قديمي حل شود و آن حضور عكاس در كادر است.

يك خاصيت ديگر اين روش عدم لرزش دوربين در زمان عكس گرفتن است ، چون زمانيكه شما دكمه دوربين را فشار مي دهيد دوربين تكان مي خورد.

عكاسی از حركت آب

عکاسی از آب با سه پایه

اين عكسها با يك تركيب مناسب از حركت آب و تنظيم دوربين به طوريكه شاتر آن براي يك يا دو ثانيه باز بماند ، خلق مي شود و يك جريان نرم از حركت آب بوجود مي آيد كه همانند يك تابلوي نقاشي به نظر مي رسد.

در حاليكه ساير اجزاي موجود در عكس عادي و با جزئيات كامل ديده مي شوند.شما به يك سه پايه احتياج خواهيد داشت تا دوربين را در طول مدتي كه شاتر باز مي ماند ثابت نگه داشته و عكس مات نشود و به همين دليل بهتر است از خاصيت Self timer استفاده كنيد.

راه ديگر ، استفاده از يك عينك آفتابي در برابر لنز دوربين است كه به دوربين اين فرصت را مي دهد تا شاتر ، مدت بيشتري باز بماند.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

ورود کاربر

RSS مطالب

آمار سایت

آمار سایت

تعداد اعضای سایت

شما هم به ما بپیوندید.

عضویت رایگان است.

عضویت در سایت