آموزش عکاسی RAW (اسکات کلبی)

بستن


عکاسی RAW

اسکات کلبی Scott Kelby

 

اسکات کلبی Scott Kelby

اسکات کلبی کیست؟

اسکات کلبی یکی از بزرگان صنعت Digital Imaging است که نقش مهمی در آموزش و گسترش آن داشته است.

وی مولف کتابهای فراوانی است چون: فتوشاپ برای عکاسان دیجیتال، لایت روم برای عکاسان دیجیتال، عکاسی دیجیتال به روایت اسکات کلبی، کتاب کانالها در فتوشاپ، نکات فتوشاپ و کتابهای دیگری که هر یک به حق یک مرجع کامل آموزشی برای عکاسان دیجیتال است.

همچنین وی موسس و مدیر " انجمن ملی کاربران حرفه‌ای فتوشاپ" ( NAPP) در آمریکا است که پرچمدار آموزش صنعت فتوشاپ (بیراه نیست که آن را ازاین پس یک صنعت بنامیم!) در دنیا به شمار میرود.

این موسسه در سال 1998 تاسیس شد و شروع به عضو گیری نمود. تعداد اعضای فعلی این انجمن حدود 65000 عضو می‌باشد. هدف این انجمن آموزش و انتقال اطلاعات این صنعت به اعضای خود است که از طریق سمینارهای مرتب در شهرهای مختلف دنیا، انتشار مجله ای خاص بنام Photoshop User magazine ، انتشار فیلمهای آموزشی و انجمنهای آنلاین انجام می‌گیرد. سمینارهای وی نیز بسیار معروف بوده و علاقمندان فراوانی دارد.

اسکات کلبی همچنین سردبیر و مشاور چندین مجله معروف نیز می‌باشد: مجله حرفه‌ای نیکون، مجله تاریکخانه، مجله لایه ها ، مجله طراحی مک.

فیلمهای آموزشی بسیاری نیز بر روی DVD تولید نموده است.

بقول خودش او 10 شغل دارد و فرصت کمی برای خوابیدن پیدا میکند.

مقسم

آموزش عکاسی RAW

در مجموعه دروس زیر، روش کار با مبدل Adobe Camera Raw در نرم افزار فتوشاپ بررسی شده است. این مبدل یکی از پر کاربردترین گزینه ها برای کار با فایل های خام Raw است.

گستردگی مفاهیم، تفاوت در عملکرد افراد، کمبود منابع آموزشی و گوناگونی ابزارهای ویرایش عکس باعث سردرگمی بسیاری از کاربران فتوشاپ و عکاسان دیجیتال شده است. هدف از گردآوری این مطالب، کمک به این افراد و دیگر علاقه مندان برای یافتن پاسخ پرسش ها و ارتقا عملکردشان است.

گروه مخاطب این دروس، کاربران عکاسی دیجیتال و علاقه مندان به ویرایش عکس هستند.

در این مجموعه دروس، سعی شده زبانی مشترک و فنی ایجاد شده و روش ها، نه فقط به شکل اجرای دستورات بلکه با بیان مفاهیم توضیح داده شوند. هدف از این کار درک آسان عملکرد ابزارهاست.

توالی روش ها در دروس، براساس روند کاری یا Workflow از ابتدا تا انتها بوده است، ولی کاربران می توانند با توجه به فهرست، توضیحات مربوط به ابزار یا روش مورد نظر را بررسی کنند.

به امید اینکه این مجموعه دروس بتواند ، راهنمایی مناسب باشد و باعث ارتقای کار عکاسان دیجیتال شود.

لطفا برای مطالعه دروس زیر بر روی عنوان آن کلیک نمایید:

پایان سلسله دروس عکاسی RAW

نظرات   

 
0 #1 خوب 1393-01-15 22:07
خوب بود
نقل قول
 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

ورود کاربر

RSS مطالب

آمار سایت

آمار سایت

تعداد اعضای سایت

شما هم به ما بپیوندید.

عضویت رایگان است.

عضویت در سایت