نحوه باز کردن فایل RAW در نرم افزار Adobe Camera RAW

بستن


نحوه باز کردن فایل RAW در نرم افزار Adobe Camera RAW

 

روش کار با تصاویر خام به وسیله مبدل Adobe Camera Raw - ACR فتوشاپ : برای کار با فایل RAW نرم افزار مورد علاقه بسیاری از عکاسان است، ولی می توانید فرمت های JPEG و TIFF را هم با استفاده از مبدل ویرایش تصاویر خام یا همان Camera Raw تصحیح کنید.

یکی از بزرگترین فواید استفاده از مبدل Camera Raw در فتوشاپ، سرعت عمل و سهولت انجام فرایندهای ویرایشی نسبت به کار با مبدل های دیگر است.

کنترل تصاویر در Camera Raw ساده و سریع است و تمام مراحل انجام شده قابل بازگشت اند. در ابتدا باید تصاویر را برای ویرایش در محیط Camera Raw باز کنیم.

باز کردن تصاویر خام

Camera Raw برای باز کردن تصاویر خام طراحی شده و فقط با دوبار کلیک روی فایل مورد نظر در Mini Bridge و یا در فولدرهای موجود در کامپیوتر، می توانید تصاویر را در این محیط باز کنید.

نکته : در صورت باز نشدن فایل های خام در محیط Camera Raw، باید از آخرین نسخه این مبدل برای رفع مشکل استفاده کنید.

می توانید آخرین نسخه مبدل فایل های خام را از اینترنت و یا از فروشگاههای فروش نرم افزار تهیه کنید.

باز کردن تصاویر با فرمت JPEG یا TIFF از Mini Bridge

اگر قصد دارید تصاویری با فرمت JPEG یا TIFF را از راه Mini Bridge و در محیط Camera Raw باز کنید، بعد از راست کلیک روی تصویر از منوی باز شده گزینه Open In Camera Raw را انتخاب کنید.

باز کردن تصاویر JPEG یا TIFF در کامپیوتر

برای باز کردن تصویری با فرمت JPEG یا TIFF این مسیر را دنبال کنید.

در محیط فتوشاپ

از مسیر File>Open As تصویر مورد نظرتان را پیدا و سپس آن را انتخاب کنید.

از منوی بازشوی Open As واقع در پایین پنجره باز شده، گزینه Camera Raw را انتخاب و روی Open کلیک کنید تا تصویر در محیط Camera Raw باز شود.

باز کردن چند تصویر

شما می توانید چند تصویر خام را در محیط Camera Raw باز کنید. برای این کار ابتدا تصاویر مورد نظرتان را با استفاده از کلیدهای Ctrl یا Shift انتخاب کنید. یا در mini bridge و یا در کامپیوتر. سپس با دو بار کلیک روی یکی از آنها همه تصاویر را به صورت یک نوار فیلم یا Filmstrip در سمت چپ پنجره Camera Raw خواهید دید.

باز کردن چند تصویر

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

ورود کاربر

RSS مطالب

آمار سایت

آمار سایت

تعداد اعضای سایت

شما هم به ما بپیوندید.

عضویت رایگان است.

عضویت در سایت