ویرایش تصاویر JPEG و TIFF در محیط Camera Raw

بستن


ویرایش تصاویر JPEG و TIFF در محیط Camera Raw

 

نکته ای که درباره ویرایش فرمت های JPEG و TIFF در Camera Raw وجود دارد، این است که پس از انجام تنظیمات ویرایشی روی تصاویر JPEG و یا TIFF با کلیک روی گزینه Open Image واقع در پایین و سمت راست پنجره Camera Raw، تصویر در فتوشاپ باز می شود. اما اگر قصد دارید بعد از اعمال تغییرات روی تصویر در محیط Camera Raw بدون باز کردن آن در فتوشاپ تغییرات اعمال شده را ذخیره کنید، کافی است روی گزینه Done در پایین و سمت راست محیط Camera Raw کلیک کنید.

ویرایش تصاویر JPEG و TIFF در محیط Camera Raw

تفاوت مهم ویرایش عکس های JPEG، TIFF و تصاویر Raw این است که اگر بعد از انجام تنظیمات روی یک تصویر JPEG یا TIFF روی گزینه Done کلیک کنید، تمام تغییرات روی پیکسل های فایل اصلی تاثیر می گذارد و ثبت خواهد شد، شبیه به استفاده از گزینه Save در فتوشاپ، در حالیکه هنگام کار با یک تصویر خام این اتفاق نمی افتد. این یکی از بزرگترین مزیت های عکاسی با فرمت Raw است.

در صورت باز کردن تصویری با فرمت JPEG یا TIFF در فتوشاپ، تصویر اصلی ویرایش خواهد شد. ولی در تصاویر خام، فرایند انجام شده به این شکل نیست و همیشه امکان بازگشت به حالت قبل از ویرایش وجود دارد.

نکته: ویرایش در فتوشاپ عملی تخریبی یا Destructive است و به غیر از حالت های ذخیره فایل ها با لایه های باز، آرشیو، استفاده از لایه های تنظیمی، ایجاد یک کپی دیگر از فایل یا استفاده از Smart Object امکان دسترسی به تصاویر اصلی و اولیه وجود ندارد. اما در فایل های خام به علت ساختار غیر تخریبی یا Non-Destructive ، همیشه امکان بازگشت به تصویر اولیه وجود دارد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

ورود کاربر

RSS مطالب

آمار سایت

آمار سایت

تعداد اعضای سایت

شما هم به ما بپیوندید.

عضویت رایگان است.

عضویت در سایت