استفاده از Color Checker

بستن


استفاده از Color Checker

 

برای پیدا کردن رنگ خاکستری روشن خنثی در تصویر، از یک Color Checker استفاده کنید، می توانید این ابزار را از فروشگاه های لوازم عکاسی تهیه کنید. بعد از تنظیم نور محیط، از Color Checker عکاسی کنید و عکس را در محیط Camera Raw باز کنید، سپس با استفاده از ابزار تعادل سفیدی، تصویر را از نظر نوری تنظیم کنید. برای این کار با ابزار تعادل سفیدی روی منطقه ای که به رنگ خاکستری روشن است کلیک کنید. سپس این تنظیم را ذخیره و آن را روی تصاویر دیگری که در شرایطی مشابه با تصویر مورد نظر عکاسی شده اند، اعمال کنید.

 

برای ذخیره این تنظیم روی مثلث کناری در بالای پانل Basic کلیک کنید و سپس گزینه Save New Camera Raw Defaults را انتخاب کنید.


 

نکته : با تغییر محیط و شرایط نوری ، باید مراحل را دوباره تکرار کنید.

نکته : نشخیص اینکه آیا تصویر مشکل تعادل سفیدی دارد یا خیر؟

ابزار قطره چکان در هر دو محیط فتوشاپ و Camera Raw عملکردی شبیه رنگ سنج دارد. در فتوشاپ با استفاده از پانل Info و در محیط Camera Raw با بررسی منطقه زیر هیستوگرام واقع در بالا و سمت راست پنجره کاری می توانید نقاط مختلف تصویر را از نظر رنگی بررسی کنید. با قطره چکان White balance جاهایی از تصویر که تقریبا از رنگ آنها اطلاع داریم، مثل سفیدی کاغذ، سفیدی چشم، دندان، رنگ خاکستری ابرها یا سفیدی برف ها را بررسی می کنیم. اگر مقادیر رنگ های قرمز، سبز و آبی این مناطق با یکدیگر مساوی نبود، به معنی وجود رنگی قالب در میان این سه رنگ است. پس می توانید همان نقطه را معیاری برای رسیدن به رنگی خنثی که در آن مقادیر هر سه رنگ با یکدیگر یکسان است در نظر بگیرید.

هدف این است که منطقه مورد نظر با کلیک بر روی آن تبدیل به یک خاکستری خنثی شود. در فتوشاپ قطره چکان Midpoint در فرمان های Levels و Curves همین کارکرد را دارد.

نکته : برای بررسی صحت رنگ های قابل مشاهده و چاپ باید از دو ابزار قطره چکان و دفترچه های راهنمای رنگ استفاده کرد. صفحه نمایشگر معیار مناسبی برای نتیجه گیری درباره عکس ها و خروجی های چاپی نیست.

ورود کاربر

آمار سایت

آمار سایت

تعداد اعضای سایت

شما هم به ما بپیوندید.

عضویت رایگان است.

عضویت در سایت