خاطره جالب بهمن مفید از فردین

بستن


خاطره جالب بهمن مفید از فردین

 

بهمن مفید تعریف می کند: ساکن شهباز بودم و با مرحوم فردین بچه محل بودیم . شهباز در میدان شهدا تمام می شد و هنوز ایران مهر و بقیه ساخته نشده بود .

شما در میدان شهدا که می ایستادی امجدیه را می دیدی . همه بیابانی بودیم . من در شهباز جزو پهلوان های محل بودم . آن موقع  آقای فردین هنوز بازیگر نشده بود و یک کشتی گیر معروف بود . وقتی مدال نقره گرفت و همه هم می دانستند که حقش طلا بود به خاطر اینکه آن سال ما در کشتی 7 مدال طلا گرفته بودیم و قرعه افتاده بود به نام فردین که طلای هشتم را نگیرد با اینکه دو تا پوئن هم از حریفش جلو بود ایشان را بازنده اعلام کردند و نقره را به او دادند .

آقای فردین انتهای خیابان شهباز در ایستگاه خرابات می نشستند . بچه های محل تصمیم گرفتند از ایشان استقبالی در حد یک جهان پهلوان انجام بدهند . من هم بانی اش بودم . طاق نصرت بسته بودیم و همه جوره تدارک یک چنین استقبالی را دیده بودم . همین خورده شدن حق فرردین باعث سرخوردگی اش شد و باعث شد از کشتی بیرون بیاید و وارد سینما بشود . در هر صورت وقتی فردین آمد و وقتی فهمید استقبالی که از بالای میدان ژاله تا ایستگاه ناصری ازش صورت گرفته را من بانی اش بودم خیلی به من علاقه پیدا کرد و من را بوسید و ابراز لطف کرد . من آن موقع یک بچه 13 ، 14 ساله بودم .

در سینما ژانرهای ما از هم جدا شد . من جزء موج نویی ها بودم و آقای فردین جزء فضای فیلم فارسی حساب می شد  که به نظر من فیلم های خوبی هم بودند . در نتیجه هیچ وقت پیش نیامد که در فیلمی با همدیگر بازی کنیم .تا وقتی که علی حاتمی می خواست فیلم بابا شمل را بسازد . من حالا دیگر دارم رل اول بازی می کنم .

فردین به علی حاتمی گفته بود این بچه محل ما هیچ فیلم مشترکی با ما ندارد و دلم می خواهد رل یک بچه محل را در بابا شمل به بهمن بدهی . و علی حاتمی رل یک جوجه فوکلی که در ضمن زیر سایه بابا شل است را به من پیشنهاد کرد و به من هم گفت : "بهمن واقعا رل ها در این فیلم تقسیم شد اند ولی فردین چنین چیزی از من خواسته است"

علی حاتمی فکر هم نمی کرد که من آن رل راقبول کنم که گفتم : "می آیم بازی می کنم و فردین جزء افتخارات ایران است و وقتی چنین خواهشی کرده اگر رل کوچک تری هم به من بدهی قبول می کنم و بازی می کنم".

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

ورود کاربر

RSS مطالب

آمار سایت

آمار سایت

تعداد اعضای سایت

شما هم به ما بپیوندید.

عضویت رایگان است.

عضویت در سایت