ژانر کمدی

بستن


ژانر کمدی

 

در ژانر وحشت معمولا فیلم های ارزشمند این ژانر در ذهن باقی می مانند اما برعکس در ژانر کمدی معمولا این بازیگران موفق و ماندگار کمدی هستند که در ذهن علاقمندان تا پایان عمر باقی می مانند.بنابراین سعی می کنیم تعدادی از شاخص ترین کمدین های این عرصه را نام ببریم.

خوب اولین آنها می تواند "چارلز اسپنسر چاپلین" ملقب به "چارلی چاپلین" باشد که تمام منتقدین ارزش والایی برای این کمدین قائل می باشند.بیشتر فیلم های این کمدین صامت بود و پس از ناطق شدن فیلم ها تعدادی فیلم ناطق هم بازی کرد. درواقع او معمولا هم بازیگر بود هم نویسنده و هم کارگردان فیلم هایش.

در دوران سینمای صامت "هارولد لوید" نیز از بازیگران خوب و ارزشمند سینمای کمدی بود که حتی پس از سال ها فیلم های او به دل می نشیند.

از دیگر کمدین های معروف می توان به "برادران مارکس" و "لورل و هاردی" اشاره کرد.پس از آن "جری لوییس" پا به عرصه کمدی گذاشت که فیلم های او هنوز هم جذاب و پرطرفدار است.

کمدین دیگری که می توان نام برد "وودی آلن" است که هرچند به واسطه کمتر نشان دادن فیلم های این کمدین در سیمای جمهوری اسلامی ایران عملا زیاد برای مردم عادی شناخته شده نیست اما از کمدین های صاحب سبک و معروف در عرصه بین المللی است.

در آخر می توان از "روآن اتکینسون" یا همان "مستر بین" معروف نام برد که همگان او را به خوبی می شناسند و نیازی به توضیح بیشتر ندارد.

 

 

 

نظرات   

 
+1 #1 هانی 1392-07-16 19:58
تمامشون دوست داشتنی هستند مخصوصا جری لوییس.
مل بروکس رو هم خیلی دوستش دارم .
نقل قول
 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

ورود کاربر

RSS مطالب

آمار سایت

آمار سایت

تعداد اعضای سایت

شما هم به ما بپیوندید.

عضویت رایگان است.

عضویت در سایت