آل پاچینو، محک هنرپیشگی

بستن


آل پاچینو، محک هنرپیشگی

 

آل پاچینو، سنگ محک هنرپیشگی

آل پاچینو، هنرپیشه ای آشنا با نگاهی ژرف، صراحت بیان و هیجانی بی نظیر در ارائه همه نقش هایی که تصورش بدون قالب و شخصیت او غیر ممکن می نماید.

بی تردید او اکنون محک سنجش سلیقه رو به صعود مردمی است که بازیگری را با لیفای نقش های او آنطور که شایسته است دریافته اند.

اعجوبه ای ریز نقش با صدایی بم و پر طنین که با وجود کوچکی اندام در جایگاه رفیع موفقیت در میان هنرمندان و هنر دوستان قرار گرفته است.

شاید اغراق نباشد اگر بگوییم بسیاری از نقش هایی که او بازیگرشان بوده تنها و تنها با حضور او ملموس شده و نامبردار گشته اند.

به یاد بیاوریم نقش مرد میانسال نابینا و خشن بوی خوش زن را که آمیخته ای از هزاران تضاد و تناقض غیر قابل تصور بود یا نقش بی همانند بازرس پلیس در فیلم بیخوابی که با تمام وجود حس تیزهوشی همراه با خستگی های این بازرس کهنه کار را پیش چشم مخاطب تصویر می کرد.

آل پاچینو یک ساحر است. ساحری که می تواند در اشکال و نقش های گوناگون آنگونه ظاهر شود که بیننده اش مسحور حرکات بینظیر او در القای مفاهیم هنری بشود و بماند.

به مجموعه فیلم هایش که نگاه کنیم چه پدرخوانده باشد با آن آرامش تصنعی پرهیاهو یا جوان عاصی بعد از ظهر سگی یا اهریمن وسوسه گر وکیل مدافع شیطان یا حتی یهودی طماع تاجر ونیزی همه و همه برای آن خلق شدند که او آنها را آفرید.

بدون شک آل پاچینو خالق نقش هایی است که نظیر آنها از عهده دیگری بر نمی آمد و او محک سنجش هنر بازیگری در قرن ماست.

نوشته: عطیه معیری

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

ورود کاربر

RSS مطالب

آمار سایت

آمار سایت

تعداد اعضای سایت

شما هم به ما بپیوندید.

عضویت رایگان است.

عضویت در سایت