حیوانات هیبرید (دورگه)

بستن


حیوانات هیبرید (دورگه)

 

 • گرگی (Wolfdog)

گرگی یا به عبارت رایج تر “سگ گرگی” یکی از جانوران هیبریدی معروف و معمول است که حاصل اختلاط نژاد سگ و گرگ می باشد. بیشترین جمعیت گرگی‌ها در ایالات متحده آمریکا زندگی می‌کنند. شمار گرگی‌ها در این کشور در سال ۱۹۹۸ حدود ۳۰۰ هزار برآورد شده که برخی منابع آن را تا ۵۰۰ هزار بالا می برند. برای تولید گرگی معمولاً گرگ خاکستری را با سگی از نژادهای گرگ‌مانند (مثل ژرمن شپرد یا سیبرین هاسکی یا مالاموت آلاسکایی) جفت می‌کنند.

گرگی (Wolfdog)

 • زبروید (Zebroid)

زبرویدها جانورانی حاصل از اختلاط نژاد یک گورخر (نر) با یک جانور دیگر از تیره اسبیان مانند اسب یا الاغ می باشد.

زبروید (Zebroid)

 • شیببر (Liger)

شیببر (لایگر) جانوری دورگه میان شیر نر و ببر ماده است. شکل جسمانی آن مانند یک شیر بزرگ راه‌راه است. شیببر در طبیعت بسیار کمیاب است، چرا که مرز قلمروهای شیران و ببران به ندرت در یک مکان بر یک دیگر مطابق می‌شوند. در واقع، تنها جای باقی‌مانده که هر دو جانور را در بر می‌گیرد جنگل گیر در هندوستان است. افزون بر این، شیران گروهی زندگی می‌کنند حال آن که ببر جانوری گوشه‌گیر است.

رشد شیببر هم از شیر و هم از ببر بیش تر است. دلیل این نمود نداشتن ژن محدودکننده ی رشد است که در شیر ماده و در ببر نر قرار دارد. شیببر در طی عمر خود پیاپی رشد می‌کند و به نقطه‌ای می‌رسد که بدنش دیگر توان تحمل اندازه‌اش را ندارد.

شیببر (Liger)

 • ولفین (Wolphin)

ولفین ها جانورانی دورگه حاصل از اختلاط نژاد دلفین پوزه بطری Bottlenose Dolphin و نهنگ دندان کلفت False Killer Whale هستند.این جانور سومین جانور بزرگ جثه  گونه‌ی گروه دلفین‌های با پوزه منقار شکل است. آن‌ها در آب‌های معتدل و گرمسیری زمین زندگی می‌کنند و تنها در قطب‌ها دیده نمی‌شوند.

ولفین (Wolphin)

 • خرس قطبی خاکستری   Grolar (Grizzly + Polar) Bear

خرس گرولار Grolar یا خرس قطبی خاکستری گونه ای دیگر از حیوانات هیبریدی یا دورگه است. این جانور حاصل اختلاط نژاد خرس خاکستری آمریکایی با خرس قطبی است.این خرسها اکثرا ظاهری شبیه به خرس قطبی دارند که دارای لکه های خاکستری است.این حیوان عقیم است و قادر به تولید مثل نمی باشد.

خرس قطبی خاکستری  Grolar (Grizzly + Polar) Bear

 • بیفالو  Beefalo

این جانور دو رگه از جفتگیری گاو خانگی Domestic Cattle و گاومیش کوهاندار آمریکایی Americon Bison پدید می آید. هدف اصلی از ترکیب نژاد و پرورش این جانور در صنعت گوشت های دامی است زیرا این نژاد دارای گوشت با کیفیت کم نظیریست که مورد توجه گله دارن آمریکایی قرار گرفته و ادغام نژاد شده است.

بیفالو Beefalo

 • ساوانا  Savannah

این جانور گربه سان یکی از کم نظیر ترین گونه های هیبریدی در دنیاست. این جانور حاصل اختلاط نژاد گربه سانی وحشی خالدار با گوشهایی دراز به نام سِـروال Serval و گربه خانگی است.این حیوان ظاهری زیبا و جالب دارد.

ساوانا Savannah

 • قاطر  Mule

قاطر یا اَستَر حیوانی است که از اختلاط نژاد اسب ماده و خر نر ایجاد می‌شود. قاطر یک گونه به حساب نمی‌آید زیرا توانایی تولید مثل را ندارد و برای به وجود آوردن قاطر دیگری باید حتماً یک اسب ماده را با یک خر نر آمیزش داد.این حیوان معمولاً به عنوان بارکش استفاده می‌شده‌است. جثهٔ قاطرها معمولاً از خرها برزگ تر بوده و سری بزرگ و کشیده با گوش‌های نسبتاً بلند دارد. توانایی جسمی و مقاومت آن در برابر بیماری‌ها به مراتب از خرها بیشتر است.

قاطر Mule

 • دزومو  Dzomo

این جانور که تنها در تبت ، مغولستان و بخشهایی از افغانستان وجود دارد و حاصل  اختلاط نژاد “غژگاو” یا “یاک” Yak با گاو خانگی می باشد. "دزومو" بسیار قوی هیکل تر و بزرگ جثه تر از یاک یا گاو خانگی می باشد که در بارگیری و کارهای کشاورزی از آن استفاده می شود.

دزومو Dzomo

نظرات   

 
0 #1 عهدیه 1392-08-14 07:16
من یه عکسه دیگه از لایگر دیدم که جدا ترسناک بود
خیلی بزرگ و ترسناک بود :sad:
نقل قول
 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

ورود کاربر

RSS مطالب

آمار سایت

آمار سایت

تعداد اعضای سایت

شما هم به ما بپیوندید.

عضویت رایگان است.

عضویت در سایت