خواص اعجاب انگیز سنگ ها (اپال)

بستن


خواص اعجاب انگیز سنگ ها (اپال)

 

اپال

اپال (Opal)در رنگ­های مختلفی چون سفید (شیری)، خاکستری، آبی، سبز، نارنجی و قرمز یافت می­شود. واژه اپال از کلمه ­ای هندی به معنای «سنگ» گرفته شده و به سه گروه اصلی تقسیم می­شود:

1-  اپال­های گران­بها که پدیده زیبای «اپال سنس» دارد، رنگ­های متعدد را در طیف نوری پدید می­آورد و از زوایای مختلف به صورت­های گوناگونی دیده می­شود؛

2-  اپال به رنگ­های زرد و قرمز آتشی که به اپال آتشین معروف است. با وجود این، پدیده اپال سنس در این سنگ وجود ندارد و معمولاً غیرشفاف است و در مقابل فشار بسیار حساس و شکننده است.

3-  اپال­های معمولی که نوعی مات و بدون درخشش و به رنگ­های مختلف اپال است.

آب همواره در اپال به­ خصوص اپال­ های گرانبها وجود دارد و لکن مقدارش متغیر است که با گذشت زمان با تبخیر و خروج آب از کانی اپال، باعث ترک­خوردگی و تضعیف پدیده هفت­رنگی در آن می­گردد که با اشباع این سنگ از آب یا روغن از بروز ترک­ خوردگی و تضعیف این پدیده می­توان جلوگیری کرد. لذا بهتر است برای حفظ زیبایی اپال، آن را در پنبه ­ای مرطوب نگه­داری کرده و یا زیاد در آب قرار دهند و از حرارت دادن آن حتی به مقدار کم و قرار دادن آن در مقابل خورشید و تماس آن با مواد شیمیایی مانند لوازم آرایشی پرهیز کنند.

خواص و فواید

اپال انرژی­ های درونی بدن را تقویت می­کند و در تقویت دستگاه گوارش به ویژه کمک به معده در هضم غذا مؤثر است. هم­چنین به خون­سازی بدن کمک م­کند و گردش خون را تنظیم می­نماید و برای درمان سرطان خون نیز مفید است.

اپال نیروهای منفی شخص را به خود جذب می­کند، نگرانی و افسردگی را تسکین می­دهد و از سستی و بی­حالی باز می­دارد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

ورود کاربر

RSS مطالب

آمار سایت

آمار سایت

تعداد اعضای سایت

شما هم به ما بپیوندید.

عضویت رایگان است.

عضویت در سایت