خواص اعجاب انگیز سنگ ها (آمیتیست)

بستن


خواص اعجاب انگیز سنگ ها (آمیتیست)

Amethyste

 

آمیتیست

 

آمیتیست نوعی کریستال کوارتز به رنگ بنفش است. آمیتیست، گران­بهاترین سنگ در گروه کوارتزها به ­شمار می­رود.

این سنگ را در کتب جواهرشناسی فارسی (جمشت) گفته­ اند لکن نام آن در لاتین (آمیتیست) است. نام آمیتیست از زبان یونانی مشتق شده و به معنای «مست نبودن» است؛ چون می­پنداشتند که دست­بند و یا گردن­بندی از آمیتیست هنگام می­خواری، مانع مستی می­شود.

بعضی از بلورهای آمیتیست در مقابل نور خورشید قسمتی از رنگ خود را از دست می­دهند. با وجود این، اشعه x رنگ اولیه آن را می­تواند بازگرداند. بلورهای آمیتیست با حرارت زیاد به رنگ­های زرد روشن، قهوه­ ای، سبز و آبی درمی­ آیند.

شکنندگی، ازدیگر ویژگی­های این سنگ است. لذا باید با دقت بسیار آن را نگاه داشت.

خواص و فواید

آمیتیست اراده را تقویت می­نماید. حکما عقیده دارند که استفاده از این سنگ برای ترک عادات ناپسند بسیار مفید است. لذا معتادانی که قصد ترک مواد مخدّر، سیگار و یا مشروبات الکلی را دارند، از این سنگ استفاده می­کنند.

هم­چنین این سنگ  برای رفع دردهای ناشی از میگرن و سردردهای عصبی و نیز بهبود حمله ­های عصبی به­ ویژه صرع، بسیار مفید است. علاوه بر آن، برای رفع بی­خوابی و کابوس سفارش می­کنند که آن را زیر بالش بگذارند و بخوابند.

آمیتیست با رنگ بنفشی که دارد، ارزش فوق­العاده ­ای در شفابخشی، خصوصاً در زمینه درمان با رنگ­ها دارد. زدودن انرژی مفنی، از دیگر ویژگی­های آمیتیست است که آن را به انرژی­های مثبت تبدیل می­کند. تکه­ ای از سنگ آمیتیست را در گوشه­ ای از اتاق یا محل کار خود قرار دهید تا علاوه بر پراکنده شدن انرژی­های مثبت در فضا و ذهن و روح شما، به تعادل و آرامش دست یابید و از تشویش، اضطراب و هراس، دور گردید.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

ورود کاربر

RSS مطالب

آمار سایت

آمار سایت

تعداد اعضای سایت

شما هم به ما بپیوندید.

عضویت رایگان است.

عضویت در سایت