خواص اعجاب انگیز سنگ ها (توپاز)

بستن


خواص اعجاب انگیز سنگ ها (توپاز)

Topaze

 

توپاز

توپاز بیشتر در رنگ­های زرد و آبی دیده می­شود. از این سنگ باید به خوبی نگه­داری کرد؛ چرا که اسید سولفوریک، این کانی را تخریب شیمیایی می­کند. همچنین در هنگام تراش دادن و استفاده از این سنگ باید دقت زیادی نمود چون ممکن است آسیب ببیند.

به علت همانندی توپاز با بعضی سنگ­ها، آن را توپاز گرانبها نیز می­خوانند.

بزرگترین بلور توپاز جهان در سال 1965 میلادی در اوکراین به وزن صد کیلوگرم به رنگ آبی یافت شد. همچنین نگین­هائی از توپاز به وزن چندهزار قیراط در موزه آمریکا نگهداری می­شود.

خواص توپاز طلایی

توپاز طلایی با چاکرای خورشیدی ارتباط دارد و مصریان باستان نیز آن را با خدای خورشید در ارتباط می­دانسته­اند. بومیان افریقا نیز از آن در مراسم دینی خود استفاده می­کرده­ اند و به وسیله آن، با دنیای ارواح ارتباط برقرار می­کرده­اند. این سنگ انرژی حیاتی بدن را افزایش می­دهد و سازمان بدن را تنظیم و فعال می­کند.

استفاده از توپاز طلایی و قراردادن آن بر روی چاکرای خورشیدی برای رفع بیماری­های کبدی و پوستی بسیار مؤثر است و علاوه بر تقویت غدد فوق کلیه و تنظیم آن، برای تسکین دردهای ناحیه پشت و ستون فقرات فایده دارد. این سنگ متابولیسم بدن را در حال تعادل قرار می­دهد و برای درمان افراد خیلی چاق و خیلی لاغر کاربرد دارد.

هم­چنین توپاز طلایی سبب خلاقیت و خودباوری، شادابی روح و بهتر شدن خلق و خو می­شود و برای درمان افسردگی و بی­خوابی نیز مؤثر است.

خواص توپاز آبی

این سنگ آرام­بخش و الهام­بخش است و فواید خوبی برای هنرمندان خلاق دارد. گذاشتن توپاز آبی بر روی چاکرای گلو سبب تقویت صدا و رفع گرفتگی آن و التهابات گلو می­شود.

استفاده از آن به­ویژه گذاشتن آن بر روی چاکرای سر، غدّه هیپوفیز و اعصاب را تقویت می­کند و به سردردهایی که منشأ عصبی و استرسی دارند (نظیر میگرن) کمک فراوانی می­کند.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

ورود کاربر

RSS مطالب

آمار سایت

آمار سایت

تعداد اعضای سایت

شما هم به ما بپیوندید.

عضویت رایگان است.

عضویت در سایت