نقش سجده در دفع امواج مغناطیسی مضر بدن

بستن


نقش سجده در دفع امواج مغناطیسی مضر بدن

 

بررسی های علمی ای که در مرکز تکنولوژی پرتو افکنی ملی قاهره انجام شده  تأکید بر این دارد که  سجده کردن برای خدا انسان را از مبتلا شدن به ورم و  آماسهای سرطانی حفظ می کند. همانطور که از زن حامله و معلولیت هایی که  متوجه جنینش می شود حفظ می نماید، علاوه بر این انسان را از امراض متعدد  جسمی و روحی مصون می دارد.

دکتر محمد ضیاء الدین استاد علوم بیولوژی می گوید: بی شک انسان در معرض دریافت مقدار زائدی از پرتوها قرار می گیرد به ویژه در این عصر، عصری که انسان از تمام جوانب با میدانهای مغناطیسی محاصره شده بسر می برد. وی پیرامون کیفیت تخلیه ی این بارها الکترو مغناطیسی زائد خارج از بدن می گوید: در خلال تحقیقات به این نتیجه رسیدم که عملیات تخلیه بارها از راه سجده برای خداوند سبحان و متعال محقق می شود . و این همان چیزی است که خداوند ما را بدان امر کرده و پیامبر گرامی ( ص ) به ما توصیه نموده.

أقرب ما یکون احدکم من ربه و هو ساجد فأکثروا من الدعاء فیه

بنده هنگام  سجده، از هر حالتی، به خدا نزدیکتر است، پس در سجده به کثرت دعا کنید.

بررسی و تحقیقات علمی تأکید دارد : هر زمان که از محور طولی انسان کم شود یعنی زمانی که کوتاه شود، مدت قرار گرفتن الکترومغناطیسی کاسته می  شود.

دکتر ضیاءالدین اضافه می کند: کشف شده که انسان در حالت سجود، محور طولیش  کم می شود و بالتبع تأثیر بارها نیز بر او کاسته می شود وسپس عملیات تخلیه بارها از راه اتصال پیشانیش بر زمین شروع می شود، بطوریکه بارهای مثبت از جسم انسان به طرف زمین که از آن به بار منفی تعبیر شده انتقال می یابد، در  نتیجه عملیات آزاد سازی یا تخلیه بارها انجام می شود . تنها این نیست که این عمل از طریق پیشانی انجام می گیرد، بلکه هنگام سجده کردن هفت عضو از  اعضای جسم با زمین تماس پیدا می کنند.

همانطور که پیامبر ( ص ) می فرمایند: ( إذا سجد العبد سجد معه سبعة اعضاء … ) هنگامی که بنده سجده می برد همراه با او هفت عضو از اعضایش سجده می برند ـ که عبارتند از پیشانی، بینی، دوکف دست، دوزانو، قدمها ـ) در نتیجه عملیات تخلیه بارها به آسانی انجام می گیرد.

در ساعات سجده کردن است که انسان از فشار های عصبی و همچنین از امراض دیگر مصون می شود.

در ادامه دکتر ضیاءالدین می گوید: در خلال تحقیقات و بررسی ها برایم معلوم شد، برای اینکه عمل تخلیه بارها بصورت صحیح و درست انجام شود لازم و ضروری   است که در حالت سجده به سمت مکه ـ کعبه ـ توجه شود و این همان کاری است که ما در نمازمان انجام می دهیم و آن را قبله می 
نامیم. چرا که مکه تنها مرکز خشکی در تمام هستی است . همانطور که تحقیقات نشان می دهد، توجه به سمت مکه در سجود بهترین حالت و جهت است برای آزاد سازی و تخلیه بارها، یعنی روبه مرکز زمین قرار گرفتن، کاری که انسان را از هموم و ناراحتی ها نجات می دهد، تا بعد از آن به آرامش روحی دست پیدا کنند.سجده بر خاك يا آنجه از زمين است؛ اين خاصيت را قطعي تر و سريع تر مي كند؛ و لااقل در سجده پيشاني با خاك تماس داشته باشد.

وی پیرامون مزیّت به پرداختن نمازهای پنجگانه بصورت صحیح آن می گوید:  حقیقتاً نمازهای پنجگانه ی مفروضه برای خارج کردن تمام بارها کافی  است من معتقدم که در این واجبات فلسفه و اعجاز علمی وجود دارد، مثلاً در مدتی که ما در خوابیم، ما از ناحیه جسمی تحت عوامل شیمیایی و اکسیده شدن قرار می  گیریم , فرا رسیدن نماز صبح این روند را از بین می برد و انسان، با نشاط،سرحال و سر زنده روزش را آغاز می کند ؛ سپس نماز ظهر برای از بین بردن  خستگی ها و فشارهای عصبی و روحی که ناشی از فعالیت و مشغله کاری است ، وارد  عمل می شود، همچنین نماز عصر نیز، بقایایی که از این فشار جسمی و روحی  بجای مانده را, پاکسازی می کند. اما به نسبت به مغرب باید گفت که هر چیز  ناشناسی که مخل سیستم و مکانیزم جسمی انسان باشد از بین می رود و اینگونه  منظومه ی پاکسازی جسم با نماز عشاء تکمیل و به پایان می رسد و انسان با  انجام دادن این نمازهای پنجگانه در طول مدت شبانه روز با شعف و آرامش و  سکونت روحی، بخواب می رود، بطوریکه از هیچ یک از نواحی جسمی و روحی احساس بی خوابی، خستگی و کوفتگی و آشفتگی و پریشانی نمی کند.

آنگونه که از تصاویر به دست آمده از میدان مغناطیسی زمین پیداست، به طور  شگفت انگیزی اگر انسان در هر نقطه از زمین رو به قبله بایستد، میدان  مغناطیسی بدنش بر میدان مغناطیسی زمین منطبق می گردد و در مدتی که در نماز  است میدان بدنش منظم می شود.

یکی از نکات بسیار جالبی این است که در بدن زنان ماهی یکبار تغییر ولتاژ شدید ایجاد می شود و میدان بدن به منظمترین حالت خود می رسد و به همین دلیل  است که زنان نیازی ندارند در این مدت نماز بخوانند.

اخیرا هم کشف شده است که علت اینکه قلب زنان منظم تر و قویتر از مردان میزند و دلیل آن همین تغییر ولتاژ هست.

نماز و بارهای الکتریکی بارهای زائدی که در اثر تحریکات الکتریکی اعصاب به وجود می آیند هم شبیه  میدان بدن و هم بر امواج مغزی اثر سو دارند. و این اثرات در نواحی که اعصاب  در آن تحرک بیشتری دارند، خطرات جدیتری ایجاد می کنند و باید هرچه سریعتر  از آن نواحی دور شوند. به طرز حیرت آوری می بینیم که این نواحی دقیقا نواحی  هستند که در وضو شسته می شوند و بنابر تحقیقات صورت گرفته، بهترین راه دفع این بارهای زائد استفاده از یک ماده رساناست که سریعترین و ارزانترین و بی ضررترین ماده برای این کار آب  است و جالب اینجاست که آب هرچه خالص تر باشد سریعتر بارهای ساکن را از بدن ما به اطراف گسیل می دهد و هیچ مایعی مثل آب خالصی که در وضو به انسان  سفارش شده این اثر را ندارد.

نماز و امواج مغزی:

با دفع بارهای زائد بدن در وضو امواج مغزی در ایده الترین حالت قرار می گیرند. علاوه بر آن حالت تمرکزی که در هنگام نماز در انسان به وجود می آید، تشعشع امواج آلفا را به اندازه قابل توجهی بالا می برد و توانایی مغز را در تولید این امواج بالا می برد.

با تشکر از دوست عزیزمان "هانی" که این مطلب خواندنی را برای "اطلس جام" ارسال کردند.

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

ورود کاربر

RSS مطالب

آمار سایت

آمار سایت

تعداد اعضای سایت

شما هم به ما بپیوندید.

عضویت رایگان است.

عضویت در سایت